07/30/22

Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów!

Dwa tygodnie w lesie, pod namiotami, bez prądu, mediów czy bieżącej wody- dla niektórych brzmi jak kara i koszmar, a są tacy, którzy z ekscytacją odliczają dni do wyjazdu na harcerski obóz. Tymczasem w połowie lipca grupy namiotów rozstawione pod Piecami koło Szczytna, nad samym brzegiem jeziora Sasek Wielki, stały się domem dla kilkudziesięciu harcerzy, zuchów i instruktorów wyszkowskiego hufca ZHP.

Continue reading

10/11/21

Popularne wędrowanie

Wędruj z nami lasami, polami i maszeruj bez końca, bez celu. A gdy spotkasz przygodę, wtedy szybko się dowiesz, że tak warto na luzie czasem żyć!” – taka harcerska piosenka przyświecała naszym zuchom i harcerzom przez ostatnie kilka miesięcy. Od marca do września tego roku realizowaliśmy w wyszkowskim hufcu projekt pod hasłem „Popularne wędrowanie”.

Continue reading

08/1/21

Harcerskie wakacje 2021

Nie powstrzymały nas ograniczenia, aktualizowane wytyczne dla organizatorów wypoczynku czy burzowe prognozy- obóz Hufca ZHP Wyszków 2021 uważamy za udany! Najwyraźniej pogoda również była po naszej stronie: przez całe 14 dni obozu u nas padało w sumie przez ok. 40 min- i to taki lekki deszczyk. Burze omijały nasze obozowisko, ku uldze kadry, obozowiczów i ich rodziców w domach.

Continue reading

07/2/21

Rodzinna impreza na orientację, czyli propozycja na wakacje!

Zachęcamy do wakacyjnego rodzinnego spaceru po okolicach Wyszkowa- instruktorzy Hufca Wyszków przygotowali dwie trasy (o długości 8 i 10 km), wytyczone przez punkty kontrolne. Punkty są oznaczone jedynie na mapie; w terenie musicie znaleźć się we wskazanym miejscu, rozejrzeć dookoła i zlokalizować określony w pytaniu punkt (np. tablicę informacyjną, słup czy inny element krajobrazu) – odpowiedź znajduje się w bliskiej odległości od zaznaczonego punktu. Wyznaczonej trasy nie da pokonać się samochodem.

Trasa pokonana, punkty znalezione, macie odpowiedzi i co dalej? W ciągu 14 dni prześlijcie je do nas za pomocą odpowiedniego formularza:

RINO-8-km - trasa 8km - https://tiny.pl/9qrfr

RINO-10-km - trasa 10km - https://tiny.pl/9q7vj

Czekamy na Wasze odpowiedzi do końca sierpnia – powodzenia i dobrej zabawy!