10/15/12

Wykończyliśmy Misia!

W naszym kalendarzu pojawiła się nowa impreza. „Wykończ Misia” organizowana przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza” była rozrywką mającą zintegrować wszystkie nasze piony wiekowe. Pierwsza jej edycja odbyła się w sobotę, 13 października.

Continue reading

10/9/12

Zapomniana fotografia – „Kolorowa” 85 Słoneczna Drużyna Czarodziei :)

Jako pierwszą prezentujemy fotografię ze zbiorów druha Andrzeja Zaorskiego. W 1982 roku odbyła się uroczysta zbiórka 85 Słonecznej Drużyny Czarodziei, na której drużyna spotkała się ze swoją pierwszą drużynową phm. Elżbietą Sosnowską (siedzi druga z prawej). Jest to zarazem jedna z niewielu kolorowych fotografii 85 SDC. Co ciekawe została wykonana w harcówce należącej dzisiaj do 23 WDH Baszta K-2, co stwierdzi każdy, kto zwróci uwagę na znajomy kominek :) Pamiątką po 85 SDC jest także napis nad drzwiami ostatniego pomieszczenia w harcówce.

10/9/12

Wspomnienie o Naszym Przyjacielu – harcmistrz Henryk Jezierski (15.VII.1939 – 10.II.2012)

Był harcerzem tak jak my, I tak samo kochał świat…

Poznałem go całkiem niedawno, pewnie w okresie dla jego dość długiego życia już niereprezentatywnym, kiedy oswojony z chorobą i bliskością śmierci godzinami opowiadał mi o swojej harcerskiej drodze. Bardzo chciałem, żeby w tych kilka godzin opowiedział mi o pięćdziesięciu latach swojej instruktorskiej służby (zaczęła się w 1962 roku podczas nauki w Studium Nauczycielskim w Ciechanowie, gdzie zdobył pierwszy stopień instruktorski) w sposób najpełniejszy, żeby sypał z rękawa anegdotami i potrafił je precyzyjnie umiejscowić w czasie. Lecz to pierwotne zadanie stało się dla mnie okazją do obserwacji bardziej pogłębionej, niebywale budującej umiejętności godzenia się z upływającym czasem.

Continue reading