06/26/13

Uwaga!!! Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na obóz odbędzie się 3 lipca 2013 o godz. 19:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Wyszkowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

Czuwaj!
phm. Maciej Malinowski

06/12/13

To jest drużyna Marat, 22 właśnie…

22 Wyszkowska Drużyna Harcerska „Marat” powstała w październiku 1989 roku. Niestety nie zachował się rozkaz komendanta hufca z tego czasu, więc nie znamy dokładnej daty. Numer i barwy drużyny zostały przejęte od wcześniej istniejącej drużyny „ARKADIA”. Nazwa „MARAT” powstała od nazwy samolotu. Funkcję pierwszego drużynowego pełnił dh Norbert Krupa, przybocznym był tropiciel Tomasz Tybura, a zastępowym tropiciel Adam Wyszyński. Funkcję kronikarza pełniła dh. Alicja Dopierała ( na podstawie jej wpisów został m. in. napisany ten artykuł). „Marat” był wówczas drużyną, składającą się z uczniów szkół podstawowych i średnich. Jej najważniejszym celem nie była rywalizacja między zastępami i drużynami, ale ich głównym mottem było braterstwo, przyjaźń i pomoc innym. Nie najważniejsze było to, czy zajęli lepsze czy gorsze miejsce w klasyfikacji, najważniejsze było to, że byli razem. I tak zostało do dziś.

Continue reading

06/6/13

Przedłużone życie Bolesława Wolskiego

Bolesław Wolski – lata 40. (zbiory Radosława Rytla)

Gdyby zaangażowanie społeczne, autorytet czy towarzyską popularność oceniać po liczbie osób obecnych podczas ostatniego pożegnania, to Bolesław Wolski, honorowy obywatel Wyszkowa, był dla mieszkańców osobą nie tylko mało znaną personalnie, ale też człowiekiem, który uosabiał Wyszków kompletnie nieobecny, którego duch już od dawna nie mieszka na wysokiej nadbużańskiej skarpie.

Continue reading