08/22/13

70 rocznica akcji w Sieczychach!

W tle budynek „starej” szkoły w Sieczychach

Okrągłą 70 rocznicę śmierci naszego patrona, Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” upamiętniliśmy dwoma wydarzeniami. W niedzielę, 18 sierpnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyła się poetycka wieczernica ku czci patrona, a we wtorek, 20 sierpnia grupa harcerzy z Wyszkowa odwiedziła wieś Sieczychy idąc szlakiem najważniejszych miejsc wyszkowskiej konspiracji.

Continue reading

08/20/13

Niezapomniana przygoda – Obóz w Piecach 2013

W dniach 15-28 lipca 2013r. zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy naszego hufca po raz kolejny wzięli udział w obozie. Tradycyjnie odbył się on nie w stanicy harcerskiej, ale w lesie – przez co harcerze mieli okazji do bliższego kontaktu z przyrodą.  Po raz kolejny stacjonowaliśmy w Piecach nad jeziorem Sasek Wielki. W tym roku całym obozem kierował druh Maciej Malinowski. Udało nam się zorganizować trzy podobozy.

Continue reading