12/16/13

Zlot wigilijny

W dniach 13-15 grudnia harcerze z powiatów wyszkowskiego i ostrowskiego pojawiając się na starcie IV Zlotu Wigilijnego Hufca ZHP Wyszków rozpoczęli swoją przygodę z tradycjami świątecznymi. Nie tylko stanęli przed wyzwaniem pokonania ponad szesnastokilometrowej trasy, ale też obrony i pogłębienia wiedzy o naszej obyczajowości. We współczesnym świecie często zapominamy o tradycjach, które przez to stają się coraz bardziej ubogie, dlatego podczas tegorocznego Zlotu Wigilijnego organizatorzy postanowili odświeżyć polskie świąteczne zwyczaje.

Continue reading

12/2/13

Andrzejkowy na Andrzejki

Jak to zaśpiewał jeden z patroli: „…mamy chusty i mundury, i się tym chwalimy!” W ostatni weekend, w dn. 30.11- 1.12, odbył się Andrzejkowy Mini Rajd Bajkowy. „Mini” tylko z nazwy, jako że wzięło w nim udział prawie 200 harcerzy i zuchów z Hufca ZHP Wyszków.

Continue reading