12/16/14

Betlejemskie Światełko Pokoju

W grudniowe dni skauci z całego świata, w tym harcerze naszego Hufca  przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. Już 13 grudnia, po raz dwudziesty czwarty płomień rozpalony w Grocie Narodzenie Pańskiego w Betlejem i niesiony rękoma skautów przybył do Wiednia w Austrii, a stamtąd, następnego dnia do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Obecnie znajduje się już w rękach wyszkowskich harcerzy.

Continue reading

12/16/14

W poszukiwaniu Św. Mikołaja

W ubiegły weekend harcerze i zuchy Hufca ZHP Wyszków wyruszyli na pomoc Świętemu Mikołajowi- ci młodsi pomagali roznosić świąteczne prezenty grzecznym dzieciom, a harcerzom w samą porę udało się odnaleźć porwanego Świętego. Nieocenioną pomocą wykazała się Pani Mikołajowa, która rozpoczęła całą akcję swoim listem skierowanym do wyszkowskich harcerzy.

Continue reading