11/28/16

Najświeższe wiadomości z życia pionu zuchowego Hufca Wyszków!

26 listopada 2016r. nasi najmłodsi członkowie odbyli pełną przygód wycieczkę do Warszawy, która była zorganizowana przez Grupę Programową propozycji „Do Roju!”. Chociaż wyjazd rozpoczął się bardzo wcześnie zuchy od przekroczenia progu autobusu tryskały energią, nie w głowach było im marudzenie czy ziewanie. Nikogo ze zgromadzonych nie przeraziło słowo „zwiedzanie”, wbrew pozorom każdy zuch był zachwycony tym, że może chodzić po deskach Muzeum Wojska Polskiego. Nic dziwnego, ponieważ właśnie w tym muzeum na zuchy czekało wiele wyzwań, musieli oni bowiem uzupełnić kartę pełną zadań!

Continue reading

11/4/16

I Ostrowski Zlot Harcerski „MEMORIA”

W dniach 28-30 października odbył się 1 Ostrowski Zlot Harcerski „MEMORIA” organizowany przez 29 DH Pogodni. Jak nazwa wskazuje, zlot dotyczył pamięci, pamięci o przeszłości…  Wydarzenie miało na celu zintegrowanie pobliskich środowisk harcerskich, a także zapoznanie harcerzy z historiami jakie działy się w Polsce. Udział w zlocie wzięli harcerze m.in. z Komorowa, Prostyni i z Wyszkowa, co daje nam razem ponad 110 osób. Bazą zlotu była SP i GP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Continue reading