Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej to szczególna okazja dla skautów z całego świata. Jest to święto przyjaźni, upamiętniające rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella – założyciela skautingu. 22 lutego 2014 r. Tego dnia harcerze z Hufca Wyszków również wzięli udział w obchodach Dnia Myśli Braterskiej, organizowanych przez 7 Wyszkowską Drużynę Harcerzy Starszych „Utopieni”.

Tegoroczne święto opierało się na zdobywaniu Odznaki Braterstwa. W jej ramach harcerze musieli wykonać różne zadania, m. in. przeprowadzić wywiad ze swoim autorytetem. 22 lutego harcerze uczestniczyli w trasie na terenie Wyszkowa, która miała przybliżyć im pojęcie braterstwa. Następnie odbył się apel podsumowujący, na którym Komendantka Hufca Katarzyna Szostek-Malinowska przyznała Odznaki. Punktem kończącym oficjalną część DMB był kominek – harcerski krąg wokół ognia, podczas którego harcerze śpiewali i pląsali. Każdy mógł odczuć na nim więź przyjaźni łączącą wszystkich – bez względu na wiek, drużynę, staż, czy funkcję w ZHP. Potem nastąpiła część nieoficjalna – kawiarenka oraz turniej gier planszowych, które były dobrą okazją do integracji.

W związku z Dniem Myśli Braterskiej, który jest ważnym świętem chcielibyśmy życzyć wszystkim, aby w swoim życiu zawsze stawiali sobie cel. Tylko dzięki niemu ma ono sens, a nasza droga nie jest tylko bezsensownym stawianiem kroków przed siebie.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Hannie Dziubiel za udostępnienie nam sal Szkoły Podstawowej nr 1.

Ponadto chcielibyśmy dodać, że wszelkie nazistowskie symbole znajdujące się na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie nie były związane z obchodami Dnia Myśli Braterskiej. Zostały umieszczone na budynku przez nagrywających serial z okazji obchodów 100-lecia I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>