V Harcerski Rajd „DYWERSJA”

W dniach 28-30 kwietnia kilka patroli z Hufca wzięło udział w kolejne edycji Rajdu „Dywersja”. Podczas imprezy harcerze poznawali wydarzenia i historie związane z Polskim Państwem Podziemnym. Aby lepiej wczuć się w fabułę każdy musiał przygotować strój z epoki.

Harcerze wystawili swoje patroli w dwóch z trzech tras dla grup wiekowych – zuchowej i wędrowniczej. Wszyscy uczestnicy przenieśli się do roku 1946, a aby lepiej poczuć atmosferę tamtych czasów musieli przygotować stroje z tamtych lat.

Na trasie zuchowej, w której brała udział 30 Wyszkowska Gromada Zuchowa „Odkrywcy Nibylandii” uczestnicy zapoznawali się z historią „Harcerskiej Poczty Polowej”. Zuchy wykonywały znaczki pocztowe a także pokonywały tory przeszkód.

W trasie przeznaczonej dla najstarszych brali udział harcerze z 7 Wyszkowskiej Drużyny Harcerzy Starszych „Utopieni” oraz dwa patrole z Harcerskiego Klubu Turystycznego „Wertep”. Tutaj patrole miały za zadanie odnaleźć Tadeusza, który był fikcyjna postacią związane z Podziemiem. Cała trasa polegała na uzyskaniu informacji o miejscu przebywania owego mężczyzny. Podczas trasy harcerze m.in. wykonywali świece dymną, wykradali tajne informacje strzeżone przez Leśny Oddział oraz strzelali do celu.

Podczas rajdu szczególnie wyróżniły się zuchy z „Odkrywców Nibylandii, które zajęły 1. Miejsce na trasie zuchowej oraz Wertep II, który otrzymał wyróżnienie na trasie wędrowniczej. Serdeczne gratulacje!

 pwd. Anna Mikołajczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>