W poszukiwaniu Św. Mikołaja

W ubiegły weekend harcerze i zuchy Hufca ZHP Wyszków wyruszyli na pomoc Świętemu Mikołajowi- ci młodsi pomagali roznosić świąteczne prezenty grzecznym dzieciom, a harcerzom w samą porę udało się odnaleźć porwanego Świętego. Nieocenioną pomocą wykazała się Pani Mikołajowa, która rozpoczęła całą akcję swoim listem skierowanym do wyszkowskich harcerzy.

Wszystko to działo się w ramach V Zlotu Wigilijnego organizowanego przez grupę harcerzy z I LO im. C.K. Norwida. Wzięło w nim udział prawie 170 osób, podzielonych na 15 patroli- w tym aż 5 zuchowych. Po długich trasach i wielu przygodach wieczorem odbyła się wspólna wieczerza wigilijna, z barszczem z uszkami oraz dzieleniem się opłatkiem. Każdy patrol zaprezentował również przygotowaną wcześniej świąteczną piosenkę i scenkę. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd- niektórzy do dziś leczą gardła.

Całość imprezy, jak zawsze, była konkursem: w kategorii harcerskiej pierwsze miejsce zajął patrol „Dreszczotrzeszcz dzwonka Mikołaja” z 7 WDHS „Utopieni”, w kategorii zuchowej patrol „Gaduły” z 6 WGZ „Gaduły”, a wyróżnienie otrzymał patrol „Dzikie bażanty” z 17 WDH Kajman.

Wspólnie spędzone dwa dni na pewno wprowadziły wszystkich już teraz w świąteczną atmosferę- a skoro udało nam się uratować Świętego Mikołaja, to możemy się nie martwić o prezenty pod choinką.

Pozostając w klimacie Zlotu Wigilijnego, w imieniu wszystkich harcerzy i zuchów naszego Hufca, chcielibyśmy życzyć spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcom Wyszkowa i okolic.