Betlejemskie Światełko Pokoju

W grudniowe dni skauci z całego świata, w tym harcerze naszego Hufca  przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. Już 13 grudnia, po raz dwudziesty czwarty płomień rozpalony w Grocie Narodzenie Pańskiego w Betlejem i niesiony rękoma skautów przybył do Wiednia w Austrii, a stamtąd, następnego dnia do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Obecnie znajduje się już w rękach wyszkowskich harcerzy.

W wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się szczególnym darem, dać przykład pojednania, braterstwa, wiary i nadziei. Dzieląc się płomieniem, które dotarło do nas z miejsca narodzin Jezusa, chcemy zachęcić do pokonania w sobie niepokoju, który powoduje lęk, obawy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wyszkowa i okolic w niedzielę, 21.12.2014, na Mszę Świętą o godzinie 18:00 do kościoła pw. Świętego Wojciecha po odebranie własnego Światełka Pokoju. Prosimy o zabranie własnych świeczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>