Bajki i mity

Dla ponad stu zuchów i harcerzy naszego Hufca tegoroczne ferie rozpoczęły się od zimowiska organizowanego przez Komendę Hufca ZHP Wyszków.

Niedaleko, bo w Długosiodle, spędziliśmy pięć dni pełnych dobrej zabawy i ciekawych zajęć. Najmłodsi przenieśli się do Bajkolandii, gdzie odwiedzili m.in. Uniwersytet Potworny, czy Krainę Lodu. Zuchy polubiły wieczorne oglądane bajek, odpowiednio dobranych do programu danego dnia.

Harcerze w ciągu zimowiska rozwiązywali zagadki razem ze Scooby Doo i jego ekipą- w pamięci zapadły im zwłaszcza eksperymenty z Velmą oraz… ogon samego Scooby’ego. Kręcili również własne filmy dotyczące przygód nieustraszonego psa i wiecznie głodnego Kudłatego, a wszystkie ich zadania były oceniane odpowiednią ilością Scooby-chrupek.

Harcerze starsi spędzili ten czas w świecie Słowian, gdzie sprawdzili swoją wiedzę (od harcerskiej po taką zupełnie ogólną), a także umiejętności kulinarne. Nie obyło się bez nocnego alarmu oraz zajęć tanecznych, na których szczególnie dobrze bawili się chłopcyJ

A jako okrzyk „ale nam się podobało, ajajaj! Dobre było, ale mało, ajajaj!” był wniosek ze strony uczestników o przedłużenie czasu trwania zimowiska o kilka dni :)