Nowy sztandar Hufca ZHP Wyszków

Sztandar Hufca jest szczególnym symbolem, który nie tylko łączy kolejne pokolenia harcerskie, ale zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania Związku Harcerstwa Polskiego. 23.05.2015 to bardzo ważna data w dziejach naszego Hufca. Od tego dnia mamy nowy sztandar!

Podczas uroczystego apelu hufca phm. Piotr Płochocki przedstawił historię Sztandarów Hufca Wyszków od początku jego działalności, a ks. Tomasz Trzaska poświęcił nowy sztandar, który następnie został wręczony komendant Hufca, hm. Katarzynie Szostek- Malinowskiej, przez komendanta Chorągwi Mazowieckiej, hm. Michała Bagińskiego.

Oprócz nadania sztandaru na apelu Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP wręczył odznaczenia: krzyże za zasługi dla ZHP otrzymali: hm. Maciej Malinowski (srebrny) i phm. Robert Garbarczyk (brązowy), złotą odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa otrzymał Burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski, srebrną odznakę ruchu Przyjaciół Harcerstwa otrzymała Ewa Zawadzka – Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Długosiodle, natomiast hm. Katarzyna Stańczyk otrzymała srebrną odznakę Kadry Kształcącej. Komenda Hufca podziękowała za pracę wszystkim Drużynowym i Szefom jednostek wręczając symboliczne upominki.

Wykonanie sztandaru jest nie lada zadaniem dla jednostki samofinansującej się jaką jest hufiec ZHP; nie byłoby to na pewno możliwe bez wsparcia finansowego wyszkowskich urzędów, firm i osób prywatnych. Tradycją jest podkreślenie i upamiętnienie tego wsparcia poprzez wbicie pamiątkowych gwoździ, a te widoczne na naszym nowym sztandarze należą do: Nadleśnictwa Wyszków, Gminy Wyszków, Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, Polskiego Banku Spółdzielczego w Wyszkowie, Ardagh Glass Wyszków S.A., Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Wyszkowie, M. i D. Bajowskich, Rdzewiejących Niezbędników, 33 Drużyny Harcerskiej „Lucki” oraz Kręgu Instruktorskiego „My, Syny Mazowsza”. Chcielibyśmy podziękować za okazaną nam pomoc w tym przedsięwzięciu – za każdą dokonaną wpłatę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>