XIV RAJD BAJKOWY „Nierozwiązanych Tajemnic”

3 dni, 160 osób, 23 organizatorów, 8 patroli harcerskich, 6 patroli zuchowych, 2 trasy, 18 punktów, 28 km, JEDEN SZLAK!

W dniach 9-11 październik bieżącego roku patrole z Naszego Hufca wyruszyły na Harcerski Szlak do Tajemniczego Lasu. Pierwszego dnia odbyło się szkolenie, na którym nauczyli się znajdować przedmioty, nauczyli się strzelać, poprawili swoją celność, zdobywali informacje od smutnego rycerza, wykradali koronę od śpiącego smoka oraz nauczyli się współpracować. A to wszystko by kolejnego dnia ruszyć w drogę by odnaleźć zaginioną księżniczkę.

Drugiego dnia od samego rana do ciemnego wieczora patrole z Naszego Hufca mierzyły się z Tajemniczym lasem. Czekało na nich wiele zadań, wymagających zdobytych dzień wcześniej umiejętności. Zmierzyli się z walką na ringu, rzutkami, łukiem, pierwszą pomocą, zagadkami, ćwiczyli sprawność w małpim gaju, robili magiczny pył (solą i flamastrami) oraz zjedli pyszną zupę. Na ostatnim punkcie czekało na nich nie łatwe zadanie. Musieli uwolnić dobrą księżniczkę ,podarować jej zdobytą wcześniej koronę i zrobić sobie z nią zdjęcie. Księżniczka została uwolniona!

Jako dodatkowa kategoria rajdowa obowiązywało „selfi rajdowe”. Każdy patrol, który zrobił sobie zdjęcie „selfie” podczas rajdu i pokazał je w jakiś sposób organizatorom brał udział w dodatkowym zadaniu. Organizatorzy stworzyli również specjalny punkt do selfie, gdzie można było zaopatrzyć się w atrybuty.

W niedzielę za to przyszły zuchy, które mierzyły się z równie trudnymi zadaniami. Piły sok z gumijagód, mierzyły się z małpim gajem, kolorowały, zgadywały i robiły jeszcze dużo innych ciekawych rzeczy.
Po tym jak wszystkie patrole dotarły do szkoły odbył się apel z wręczeniem nagród. Jako najlepszy patrol na trasie zuchowej nagrodę otrzymały „GADUŁY” zaś najlepszy patrol na trasie harcerskiej to „WYTKAŃCE” (HKT „Wertep”). Jako najlepsze selfie nagrodę otrzymał patrol „ESPION” (33 DH Lucki)

Wszystkim obecnym dziękujemy za to, że mogliśmy Was spotkać na harcerskim szlaku. Mamy nadzieję, że się Wam podobało. Do zobaczenia za rok!

23 WDH „BASZTA K-2”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>