Z pokolenia na pokolenie – Dzień Myśli Braterskiej

Z soboty, 20 lutego na niedzielę odbył się kolejny Dzień Myśli Braterskiej. W tym roku organizowała go 33 DH „Lucki” w Lucynowie. Uczestniczyły w nim cztery patrole harcerskie i dwa zuchowe. Tegoroczną tematyką było ZHP z całego świata, czyli jak w poszczególnych państwach wygląda harcerstwo.

Rajd rozpoczął się trasą. Harcerze mieli do pokonania 6 punktów, a zuchy 4. Po dwunastokilometrowej  trasie dla harcerzy i pięciokilometrowej dla zuchów, o godzinie 19, odbył się kominek. Wszyscy po kolei przedstawiali własne zadanie przed rajdowe, jakim było skontaktowanie się z harcerzem lub harcerzami z poszczególnego państwa i wymienienie się informacjami na temat obyczajów skautowych  w danym państwie. W międzyczasie śpiewaliśmy, pląsaliśmy i bawiliśmy się. Po udanym kominku wszyscy mieli okazję obejrzeć film pt. „Obóz skautów”. Po ciekawym seansie był czas na wieczorną toaletę i po ciężkim dniu na odpoczynek w postaci snu.

Pobudka odbyła się o ósmej rano gwizdkiem oboźnego Piotra Nowaka. Wszyscy mieli trochę czasu na zjedzenie śniadania i toaletę poranną, a następnie był czas na sprzątanie szkoły i przebranie się w mundury. Po wyczerpującym sprzątaniu, układaniu ławek i krzeseł, odbył się apel, który był wzbogacony turniejem musztry, ale o tym za chwilę. Uczestnicy otrzymali wypalane dyplomy w postaci drewnianych tabliczek, a apel poszedł znakomicie.

Jak już pisałam, po apelu odbył się turniej musztry organizowany przez Piotra Giziewicza.  Wszystkie drużyny i gromady uczestniczące w DMB przedstawiły swoje zastępy, które miały ze sobą rywalizować. Wszystkim poszło świetnie, ale ostatecznie wygrał zastęp „Kasjo” z 33 DH „Lucki”. Zaraz po turnieju musztry wszystkie drużyny zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, a po tym był czas pożegnań i odjazdu do domów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorce pani Urszuli Gałeckiej za udostępnienie nam szkoły w Lucynowie. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej spodobał się uczestnikom, a także, że miło i wesoło go spędzili.

Martyna Kacperska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>