Lato z harcerzami

Na dworze świeci słońce i jest pięknie zielono- to znak, że lato coraz bliżej. A skoro już niedaleko do lata i wakacji to i do naszego obozu!

Wszystkich, którzy chcieliby zaznać prawdziwej puszczańskiej przygody serdecznie zapraszamy. W tym roku obóz trwa od 11 do 24 lipca (kolonia zuchowa 11-20.07). Jedziemy w nasze ulubione miejsce czyli do Piec nad jeziorem Sasek Wielki w powiecie szczycieńskim. Koszt obozu dla harcerza to 550 zł, dla zucha 500 zł (osoby nie będące harcerzami z klas IV-VI i gimnazjum 600 zł, z klas I-III SP 550 zł).

Nasz obóz współfinansowany jest przez Gminę Wyszków. Poniżej kilka zdjęć, które pokazują nasze obozowe życie. Kontakt w sprawie obozu: 798 61 51 52, do dnia 22.05.2016. ZAPRASZAMY!

Uczestnicy obozu zakwaterowani są w namiotach typu „dycha”. Śpią na kanadyjkach. Otrzymują materac gumowany i dwa koce.

Harcerze półki budują sobie sami :) Zuchy dostają gotowe.

Jak pogoda płata figle zajęcia odbywają się w świetlicy. Na naszych obozach nie ma pojęcia „czas wolny” Zajęcia programowe odbywają się od pobudki do ciszy nocnej. A czasami nawet po …

Żaden uczestnik obozu nie chodzi głodny! Już Druhny Kucharki o to dbają. Na obozie harcerze mają 3 posiłki (obiad dwudaniowy) plus podwieczorek. Zuchy dostają dodatkowo drugie śniadanie.

Widoczne w tle namioty to stołówki (brązowe namioty) i umywalnie (namiot typu NS) Na obozie nie mamy bieżącej wody. Uczestnicy myją się w miskach, ciepła woda do mycia jest rano i wieczorem. Oczywiście umywalnie są osobne dla chłopców i dziewcząt.

Harcerze pełnią warty (w dzień i w nocy) oraz kilka razy mają dyżur w kuchni.

Komendantem tegorocznego obozu jest phm. Robert Garbarczyk.

To kadra zeszłorocznego obozu. Zawsze na naszych obozach kadrę stanowią funkcyjni i instruktorzy naszego Hufca.

Przez cały czas nad zdrowiem uczestników czuwa Druhna Pielęgniarka a nad wodą pilnuje nas Druh Ratownik.