Obóz Piece 2016

„W lesie na polanie pali się ognisko, a wszyscy harcerze siedzą przy nim blisko…”- a dokładniej mówiąc siedzieli, świetnie się bawili i nawiązywali nowe, czasem międzynarodowe przyjaźnie.

W poniedziałek 11.07 zuchy i harcerze z Hufca ZHP Wyszków wyruszyli na dwutygodniowy obóz pod namiotami. Kierunek- Piece koło Szczytna. W tym roku dołączyli do nas również skauci z czeskiego Vyskova, tworząc trzeci podobóz. W ciągu dwóch tygodni (dla najmłodszych: 10 dni) wspólnie spędzali czas poznając mazurskie lasy, tonie jeziora Sasek Wielki, a także zakątki samego Szczytna na jednodniowej wycieczce.

Co najbardziej podobało się uczestnikom? Na pewno oderwanie od codziennego życia, czemu zdecydowanie sprzyjał brak elektryczności i bieżącej wody. Budowanie ogniskowych stosów, smażenie jajek na patyku, budowanie szałasów, zrozumienie jak czytać mapę czy po co jest kompas: tego nie mogło zabraknąć. Nauka czeskich piosenek była zawsze wesoła, a dogadać się można było bez problemu: czesko- polsko migowy sposób komunikacji zdał egzamin. Ci, którzy byli z nami pierwszy raz, przeszli obozowy „kszest”, więc w przyszłym roku będą już doświadczonymi wyjadaczami, którym nocna warta i komary niestraszne.

Dwa tygodnie minęły aż za szybko- szkoda było opuszczać las i wracać do parnego miasta. Wszystkim uczestnikom i kadrze życzymy udanych i bezpiecznych dalszych wakacji, a już za rok znowu wyruszymy na Mazury. Do zobaczenia na harcerskim szlaku!

Obóz był współfinansowany przez Gminę Wyszków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>