XV Detektywistyczny Rajd Bajkowy

W dniach 14-16 października odbył się już XV Rajd Bajkowy organizowany przez 23 WDH Baszta K2. W piątek patrole musiały zmierzyć się z pogodzeniem paczki Scooby- Doo. Kolejny dzień również był pełen wrażeń: uczestnicy rajdu musieli dowiedzieć się wszystkiego o grasującym w wyszkowskich lasach potworze, który na koniec rajdu na szczęście został złapany.

Harcerze zmierzyli się m.in. ze zbudowaniem budy, nauką pisania Zombie, sprawdzianem tężyzny fizycznej na małpim gaju czy też nauką strzelania. Zjedli również pyszną rozgrzewającą zupę.

Na kominku patrole miały okazję przedstawić własne straszne historie. W niedzielę na rajdzie pojawiły się zuchy i dopiero wtedy zrobiło się naprawdę strasznie :)

Rajd tradycyjnie zakończył się wspólnym apelem, na którym poznaliśmy zwycięskie patrole: na trasie harcerskiej pierwsze miejsce zajął patrol „Jejciu” z 7 WDW Utopieni, a na zuchowej- „Smerfy” z 3 GZ Pogromcy Gargamela.

A co o rajdzie sądzą uczestnicy?

„Motyw przewodni Scooby Doo przyniósł wiele radości i uśmiechu. Na rajdzie były obecne aż 4 patrole z naszej drużyny! Dziękujemy organizatorom za świetne spędzenie weekendu
w harcerskim gronie.”
17 WDH Kajman

„W miniony weekend nasza drużyna uczestniczyła w Rajdzie Bajkowym :) :) Wspólnie się bawiliśmy i przeżywaliśmy kolejne harcerskie przygody!”
22 WDH Marat

„W niedzielę nasza gromada przecierała szlaki na rajdzie Bajkowym! Dla wielu zuchów był to pierwszy rajd :) Dziękujemy naszemu opiekunowi- druhowi Wojtkowi!”
30 WGZ Odkrywcy Nibylandii

Więcej zdjęć znajdziecie na facebookowych stronach drużyn i gromad.