Wyszkowski WOŚP po harcersku

W dniu 15 stycznia w Wyszkowie odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcerze z „Roju Promienistych” już od dawien dawna włączają się w jego organizację. Jednak w tym roku nasze działania były szczególne. Zanim się wszystko rozkręciło na dobre, reprezentacja harcerzy pojechała do studia w Warszawie. Tam przygotowywali identyfikatory, odbierali puszki i serduszka.

 W przeddzień finału odbyła się gra terenowa dla szkół z naszego powiatu zainicjowana i w całości poprowadzona przez harcerzy i instruktorów Hufca Wyszków. Pięć patroli zmagało się z zadaniami podczas krótkiej trasy po mieście. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość, sprawność fizyczną, a także prawidłowe czytanie mapy. Jednym z najciekawszych, a zarazem sztandarowych punktów był „małpi gaj”. Gra terenowa trwała około 3,5 h. Po jej zakończeniu organizatorzy i uczestnicy wspólnie zakończyli imprezę podsumowując punktację i wręczając skromne harc-WOŚPowe serduszka..

W niedzielę już od samego rana można było spotkać kwestujących harcerzy. Pomimo mrozu harcerskie mundury krążyły po mieście do samego końca. Poza tym, działaliśmy też na innych polach. Harcerski Klub Ratowniczy przygotował symulację pokazową, którą szczegółowo omówił zgromadzonej widowni. Nasze harcerki obsługiwały kawiarenkę i loterię fantową, a dwie instruktorki prowadziły zajęcia dla najmłodszych. Nad całością czuwał pwd. Marcin Podpora, a także pwd. Joanna Dąbrowska. To pod ich batutą, orkiestra grała jak należy. Po corocznym światełku do nieba nasza reprezentacja pojechała do studia. Jak sami mówią – to była niezapomniana przygoda. W tym roku udało się zebrać prawie dwukrotność ubiegłorocznej sumy. To niesamowita radość, ze po raz kolejny możemy dołożyć coś od siebie bo takie jest nasze zadanie… zostawić ten świat lepszym niż go zastaliśmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>