Harcerskie Ferie Hufca ZHP Wyszków

Harcerze Hufca ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie w dniach 11- 15 lutego spędzali ferie zimowe na zimowisku w Leszczydole Nowinach. Na tegoroczny wyjazd przyjechało ponad stu zuchów i harcerzy, zajęcia odbywały się w trzech pionach wiekowych, nadzorowanych przez 7 osób kadry, a komendantem zimowiska była phm. Katarzyna Koszyk.

Najmłodszy pion (zuchowy) w tym roku nosił nazwę „B-612”, a jego komendantem była pwd. Daria Oleksiak. Nazwa, którą nosił pion odwołuje się do słynnej książki Antoine de Saint- Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Zuchy przez kilka dni odkrywały świat Małego Księcia przemieszczając się po różnych planetach występujących w książce, takich jak planeta Latarnika, Bankiera, Geografa, Próżnego, czy też planecie Ziemi. W ramach zajęć zuchy wykonały lampiony, sadziły fasolki, uczestniczyły w wielkiej grze planszowej na temat pieniędzy, brały udział w zajęciach aktorskich, a także wykonały korony na bal na planecie Króla, w którym oczywiście wzięły udział.

Komendantem pionu harcerskiego i starszoharcerskiego była pwd. Joanna Dąbrowska. Harcerze młodsi przenieśli się do świata Narni z książek C.S. Lewisa, a pion nosił nazwę Ker-Paravel. Zajęcia pionu były bardzo różnorodne: zastępy jako przedstawiciele czterech królestw uczyły się m.in. czytać mapę, przewidywać pogodę, rozpoznawać drzewa; nie zabrakło także zajęć sportowych i zajęć z kreatywnego myślenia. W poniedziałek 13 lutego wspólnie z pionem starszoharcerskim harcerze ruszyli na kilkugodzinną trasę gry w okoliczne lasy. Na koniec dzięki odpowiedniemu przygotowaniu harcerzom udało się pokonać Białą Czarownicę.

Pion starszoharcerski nosił nazwę „Stopklatka”, a zajęcia miały tematykę filmową. Harcerze starsi przez czas zimowiska poznali różne gatunki filmowe, od horrorów po kryminały. Brali udział np. w grze nocnej o tematyce horroru, rozprawie sądowej, upiornej sesji zdjęciowej czy teleturnieju wiedzy harcerskiej.

W zimowisku brali udział harcerze i zuchy z Wyszkowa, Lucynowa, Pniewa, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa, reprezentując wszystkie gromady i drużyny Hufca. Uczestnicy nawiązali wiele nowych znajomości i przyjaźni, a także aktywnie i ciekawie spędzili czas po harcersku. Z niechęcią opuszczali zimowisko, co tylko cieszy organizatorów.

W imieniu Komendy Hufca ZHP Wyszków chcielibyśmy podziękować dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych w Leszczydole Nowinach za udostępnienie szkoły harcerzom na czas zimowiska, a także firmie „Rokmar” za pomoc w transporcie sprzętu na zimowisko.

ćw. Bartek Jary, pion. Karolina Czarkowska, 29 DH Pogodni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>