HAUS 2017

Podtrzymując, trwającą już 7 lat tradycję Harcerski Klub Ratowniczy „Wyszków” w Brańszczyku nad Bugiem zorganizował Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy „HAUS”.

Przepis na udany harcerski kurs pierwszej pomocy:

1)   Szef Szkolenia:  phm. Gosia Szwed,

2)   4. Instruktorów: Bartek Nowicki, Emilia Liwocha, Krzysztof Kogut, Hela Gil

3)   14. Osób kadry pomocniczej,

4)   5. Organizatorów: komendant Karolina Brzozowska, Zastępca komendanta Bartosz Żukowski, Szefowa biura kursu Anna Mikołajczyk, Kwatermistrz Piotr Giziewicz, Oboźny Maciej Kopytowski,

5)   24. Uczestników,

6)   Chęć niesienia pomocy innym,

7)   Zapał do pełnienia służby,

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki w odpowiedniej kolejności przyjeżdżają na dwa weekendy kursowe, tam edukują się w zakresie pierwszej pomocy poprzez udział w symulacjach sytuacyjnych, które wsparte są wiedzą z wykładów. HAUS zgromadził harcerzy z terenu prawie całej Polski: Białystok, Szczecin, Zduńska Wola, Olsztyn i wiele, wiele innych. Co tych wszystkich harcerzy tam przyciągnęło?  „Atmosfera” w odmieniana przez wszystkie przypadki przez wszystkich przybyłych. Kurs z wynikiem pozytywnym zakończyło 23. Spośród 24. Kursantów, w tym 10. Z Hufca Wyszków. Serdeczne, harcerskie gratulacje dla wszystkich uczestników! Za rok widzimy się ponownie!

HO Maciej Kopytowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>