XIX Zwady Nie Od Parady

23 kwietnia obchodzony jest dzień św. Jerzego- patrona wszystkich harcerzy. Z tej okazji odbyły się XIX Zwady Nie Od Parady Rajd św. Jerzy 2017, zorganizowane przez 17 WDH „Kajman” oraz 10 WDW „Dycha”.

Rok przed jubileuszową edycją rajdu, harcerze zostali przeniesieni w świat groźnych, nieprzewidywalnych piratów. Swoją morską przygodę rozpoczęli od spotkania z zastępcą kapitana piratem Karoliną, która poprowadziła załogi w dalszy rejs. Jak na prawdziwych wilków morskich przystało, musieli oni między innymi, wyszukać i odkopać skarb, którego poszukiwał zagubiony pirat, wsłuchać się w tajemniczy śpiew syren i wybrać tą, która przekazuje prawdziwą informację, a także uruchomić latarnię wskazującą drogę do przystani. Po dotarciu do portu „1710″, gdzie przywitała ich Komendant Rajdu Kapitan Zuzanna oraz jej wierny pomocnik pirat Piotr, mogli udać się na spoczynek.

Kolejnego dnia, już od samego świtu dostrzec można było błąkające się załogi wokół portu. Drugi rejs był następnym wyzwaniem dla przybyłych piratów. Na trasie czekały na nich: szybki turniej wiązania węzłów w różnych okolicznościach, morski tor przeszkód lub stawienie czoła nieprzyjacielskim okrętom. Na szczęście wszystkim udało się spokojnie dopłynąć mimo niesprzyjających warunków.

Punktem kulminacyjnym okazał się Wielki Turniej Piratów, który odbył się podczas sobotniego świeczowiska. Jego celem było wyłonienie najlepszego z pośród majtków, kucharzy, sterników, bosmanów i oczywiście kapitanów. W tym roku uczestnicy rajdu mieli okazję wędrować urokliwymi trasami wokół Woli Mystkowskiej.

Organizatorzy chcieliby podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej za udostępnienie szkoły oraz Zakładom Mięsnym Somianka za wsparcie  produktami mięsnymi dla wszystkich uczestników rajdu.

 pion. Zuzanna Kukwa, 10 WDW Dycha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>