II Rajd Skautowym Szlakiem

W dniach 3- 4 czerwca odbył się II Rajd „Skautowym Szlakiem”, którego organizatorem jest 33 Drużyna Harcerska „Lucki”.

Zuchy i harcerze od wczesnych sobotnich godzin maszerowali trasach.  Zuchy na swojej trasie maszerowali lasami, wykonując nieraz trudniejsze a nieraz ładniejsze zadania. Musieli przeprawić się przez pole minowe, ułożyć harcerskie wyrazy tak jak to w „Kocham Cię Polsko” bywa, czy odgadnąć jakie pewna druhna popełniła błędy ubierając swój mundur.

Po trasie zuchy wzięły udział w turnieju, na którym przekładali swoje ciała przez hula hop, śpiewali czy brali udział w wyścigach z piłkami. Każdy dzielny zuch za udział w turnieju dostał sprawność,
a część zuchową wygrał patrol z 9 GZ „Tygryskowe Łapki”.

Harcerze wyruszyli na dwie trasy: niebieską i czarną. Trasy różniły się długością, większą ilością punktów do zaliczenia i poziomem trudności zadań do wykonania. Po trasie był czas na obiad, każdy patrol samodzielnie przygotował dla siebie posiłek. Podobnie jak u zuchów, harcerze brali udział w turnieju. U nich były konkurencje z przeciągania liny czy przewracania butelek w dość „nietypowy” sposób. Wieczorem odbyło się mundurowe ognisko, na które każdy patrol przygotował nieznaną w naszym Hufcu zabawę. Na pewno na długo zapadnie nam w pamięci zabawa „Szły pchły koło wody…”.  Po zakończeniu ogniska był czas wolny, starsi pośpiewali przy ognisku a młodsi bawili się w swoim gronie w namiotach. Aż wreszcie przyszedł czas na cisze nocną. Coraz bliżej końca rajdu, więc nic się nie będzie już działo.

A jednak, o godzinie 4.00 zabrzmiały trzy gwizdki. Alarm mundurowy. Tak, aby o 4.19, przy wschodzie słońca zrobić apel i podsumować rajd.  Trasy harcerskie wygrał patrol „Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął” z 17 WDH „Kajman”, natomiast wyróżnienie dostał patrol „Marat” z 22 WDH „Marat”. Zwycięzcom gratulujemy i miejmy nadzieję, do zobaczenia na kolejnych edycjach Skautowego.

33 DH Lucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>