XVI Rajd Bajkowy

W dniach 3- 5 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku odbył się XVI Rajd Bajkowy organizowany przez 23 Wyszkowska Drużynę Harcerska „Baszta K-2″.

Harcerze przeszli przez szafę do magicznej krainy zwanej Narnią. Zmierzyli się tam z Białą Czarownicą i jej pomocnikami, pomogli tez uratować Aslana. Zuchy zaś świetnie bawiły się na Madagaskarze razem z pingwinami pomagając im w m.in. uratowaniu Morta. Ku naszemu zaskoczeniu pogoda bardzo dopisała i w sobotę wyszło słońce!

W rajdzie wzięło udział około stu osób. Na apelu wyłoniliśmy dwa patrole, które najlepiej sobie poradziły. Każdy wrócił do domu z pozytywnym nastrojem i uśmiechem na twarzy.

 A co o rajdzie mówią jego uczestnicy?

„Rajd umilały ostatnie jesienne promienie słońca, ale dzięki odsieczy, która nadeszła nieoczekiwanie, z wieczną zmarzliną pożegnaliśmy się na dobre. Biała czarownica poniosła klęskę, a my jako „armia Aslana” możemy cieszyć się zwycięstwem w decydującej bitwie. Podczas naszej podróży mogliśmy szkolić się w różnych dziedzinach, takich jak: wyznaczanie azymutów, tworzenie eliksiru, strzelanie z łuku, a także umiejętności muzyczne czy retorykę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>