Zlot wigilijny Hufca ZHP Wyszków

W dniach 9 -10 grudnia 2017r. w okolicach malowniczo położonych nad rzeką Liwiec Urlach odbył się kolejny zlot wigilijny Hufca Wyszków. Wzięło w nim udział ponad 150 zuchów, harcerzy i wędrowników. Za organizację Zlotu odpowiadała w tym roku 22 Wyszkowska Drużyna Harcerska „Marat”.

Hasło tegorocznego zlotu brzmiało „Przybieżeli!”. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy wypełnili je w 100%, bowiem po długiej trasie z Wyszkowa do Urli (naszego Betlejem) wszyscy przybieżeliśmy do celu, jakim była stajenka, gdzie przyszedł na świat Jezus. Harcerze i zuchy na trasie spotykali różnych bohaterów sprzed ponad 2000 lat – trzech, a nawet czwartego króla, pasterzy, owieczki. Popołudniu przyszedł czas na zajęcia artystyczne, kiedy to z igłami w rękach patrole wykonywały piękne skarpety na prezenty. Zuchy dodatkowo zajęły się ozdabianiem pierników.

Wieczorem wszyscy uczestnicy zlotu wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie zasiedli przy wspólnym świeczowisku. Wszyscy śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, a ponadto mogliśmy usłyszeć kilka wokalnych talentów naszego hufca. Każdy patrol przygotował też jasełka, za sprawą których próbowaliśmy wyobrazić sobie, jak mógłby wyglądać niezwykły moment Bożego Narodzenia. W Końcowym momentem była kolacja wigilijna, na której potraw było zdecydowanie więcej niż tradycyjnych dwanaście.

W niedzielę odbył się apel, na którym okazało się, że wszyscy uczestnicy byli w tym roku grzeczni… i czekały na nich pyszne słodycze.

 Organizatorzy serdecznie dziękują:

- pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Urlach Anieli Dobosiewicz za udostępnienie nam szkoły, pomoc w podbramkowej sytuacji i mnóstwo otrzymanej życzliwości;

- panu Rafałowi Rukatowi – właścicielowi Raf Busa za bezpieczny transport;

- naszym rodzicom – za nieocenioną pomoc i wsparcie bez względu na porę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>