Betlejemskie Światło Pokoju 2017

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość. Dokonamy tego nie tylko przez wielkie wydarzenia, ale przede wszystkim:

• przez naszą codzienną służbę, czasami cichą, pokorną, bez mediów, rozgłosu;
  • przez światło, jakie harcerka i harcerz zachowują w swoich oczach,
  • przez pogodę ducha, której nie naruszają nawet najbardziej skomplikowane dni,
  • przez pragnienia, żeby służyć, nawet jeśli doświadczamy rozczarowań.

Z Betlejemskim Światłem Pokoju nieśmy naszą harcerską moc i nadzieją.

Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia.

Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin,
o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Budujmy w XXI wieku “cywilizację miłości”.

Serdecznie zapraszamy na msze święte z własnymi świecami, niech Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do każdego domu.