Zimowisko Hufca ZHP Wyszków 2018

 

Przepis na udane zimowisko? Prawie 100 zuchów i harcerzy, 3 piony metodyczne, niecałe 5 dni dobrej zabawy, garść dobrego humoru i szczypta uśmiechu. Wszystkie składniki należy połączyć, lekko zamieszać i czekać na efekty.

W sobotę, 20.01, rozpoczęła się zimowa przygoda naszego hufca. Zuchy i harcerze z Wyszkowa, Ostrowi, Komorowa, Pniewa i Lucynowa spotkali się w szkole w Długosiodle. Zuchy przeniosły się do Krainy Lodu, harcerze podróżowali przez zaśnieżone starożytne kraje, a harcerze starsi trafili do Azja Expressu.

Pion zuchowy Tera de Glacio

Nie zabrakło wspólnego kominka, trasy przez zaśnieżone lasy, lepienia bałwana i bitwy na śnieżki. Odwiedzili nas również funkcjonariusze Straży Pożarnej i Policji, dbając o nasze bezpieczeństwo i edukację- my za to pokazaliśmy, co wiemy o pierwszej pomocy, a zuchy nauczyły strażaków swojej ulubionej piosenki.

Pion harcerski Veterum

Co dobre szybko się kończy, więc zanim się obejrzeliśmy minęło pięć dni i trzeba było się pakować, sprzątać i żegnać. Dzięki wszystkim niezbędnym składnikom nasze hufcowe zimowisko należy zaliczyć do udanych, a najlepszym tego dowodem były łzy w oczach uczestników ostatniego dnia i powtarzające się pytania, dlaczego już muszą wracać do domu.

Pion starszoharcerski Azja Expres

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle za ugoszczenie nas u siebie oraz firmie Prus-Trans za bezpieczne wożenie nas tam i z powrotem!

Więcej zdjęć znajdziecie na fanpage’u Hufca na Facebooku: https://www.facebook.com/HufiecWyszkow/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>