„Za Czyn”

Nagroda Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznawana jest co roku wyróżniającym się organizacjom i osobom: można zostać nią uhonorowanym tylko raz. Tegoroczna, jedenasta już gala wręczenia nagród odbyła się 12 lutego, a była na niej obecna komendant naszego Hufca.

Nagroda przyznawana jest w czterech dziedzinach:

1) Pomoc społeczna – za działalność dobroczynną lub charytatywną w imię idei solidaryzmu społecznego, za działania wspierające lokalną społeczność, za rozwijanie aktywności społecznej, za osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia udziału społeczeństwa Powiatu w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

2) innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu – za kreatywne
i konsekwentne działania na rzecz rozwoju gospodarczego Powiatu, za wprowadzenie innowacyjności i stosowanie ekologicznych technologii w przedsiębiorstwach na terenie Powiatu, za tworzenie i utrzymywanie warunków do rozwoju rynku pracy.

3) kultura – za sukcesy w organizacji kultury, upowszechnieniu jej wartości oraz edukacji kulturalnej, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz kultywowanie tradycji regionalnych.

4) kultura fizyczna i sport – za sukcesy w organizacji prestiżowych zawodów sportowych oraz upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym

Na wniosek Burmistrza Wyszkowa, pana Grzegorza Nowosielskiego, nasz Hufiec otrzymał nagrodę w kategorii „Pomoc społeczna”! Podkreślił on, że Hufiec od wielu lat inicjuje i wspiera działania dobroczynne i charytatywne na terenie Gminy Wyszków i Powiatu Wyszkowskiego, współorganizuje finały WOŚP, organizuje kursy pierwszej pomocy, rajd „Śladami Zośki w Warszawie”:

 „Wyszkowscy harcerze, corocznie organizują zimowiska, obozy letnie i rajdy terenowe dla dzieci i młodzieży. Podczas tych wydarzeń, uczestnicy zdobywają liczne umiejętności, uczą się samodzielności, a także wyrabiają w sobie nawyk pomocy drugiemu człowiekowi. Wiele uroczystości państwowych, gminnych i powiatowych przebiega przy udziale i pomocy. Na przełomie 2016 i 2017 roku, harcerze ziemi wyszkowskiej obchodzili stulecie swego istnienia.” – mówił. 

Pozostali zwycięzcy to:
- Wyszkowskie Centrum Rozwoju Biznesu w kategorii innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu,
- Fundacja Wyszkowski Teatr Tańca w kategorii kultura,
- Kacper Terlikowski – Terlikowski Rally Team w kategorii kultura fizyczna i sport.

 Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy serdecznie za otrzymaną nagrodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>