Dzień Myśli Braterskiej 2018

Dzień Myśli Braterskiej to najważniejsze święto harcerskie. Myślą łączymy się nie tylko z naszymi polskimi przyjaciółmi, ale również ze skautami z całego świata. W tym roku druhny i druhowie z Wyszkowa obchodzili je w dniach 24-25 marca w I LO „Norwid”, a organizacją całego wydarzenia zajęli się przedstawiciele drużyn wchodzących w skład Szczepu „Fuzja”.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania niewielką trasę na terenie naszego miasta, pomimo mrozu większość patroli świetnie poradziła sobie z zadaniami, które czekały ich na sześciu punktach. Jednym z zadań było wywołanie uśmiechu na twarzach przechodniów i udokumentowanie tego w postaci zdjęcia, bądź krótkiego filmiku – harcerze poradzili sobie z tym bez problemu.

Zuchów, co prawda, nie było zbyt wielu, lecz także miały ciekawie zorganizowany czas pośród kolorowych papierów i farbek. Wynikiem ich pracy były np. piękne kartki z życzeniami, które zostały wręczone drużynowym na wieczornym kominku.

Świeczowisko to przygotowała i poprowadziła druhna Emilia Bobrycka i myślę, że opowiedziane przez nią historie każdego z nas zmusiły do wewnętrznych refleksji.

Następnego dnia, w niedzielę, jeszcze przed południem, odbył się apel kończący całe wydarzenie, na którym każdy patrol otrzymał niewielki upominek. Wygranych nie było, ponieważ w te święto wszyscy jesteśmy zwycięzcami. :)

och. Magdalena Binięda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>