XX Zwady Nie Od Parady Rajd św. Jerzy 2018

Rajd św. Jerzy to impreza harcerska, na którą z utęsknieniem czekają nie tylko nasi wyszkowscy skauci, lecz także jednostki z innych hufców. Jest to okazja do ciekawego spędzenia czasu, nieważne czy jest się na początku swojej harcerskiej ścieżki, czy już doświadczonym wędrownikiem.

W tym roku organizatorzy- 17 WDH „Kajman”, PDHS ”Rajza” oraz 10 WDW ”Dycha” przygotowali dla uczestników możliwość wyboru trasy: harcerską lub starszo-harcersko-wędrowniczą. Celem pierwszej trasy było zniszczenie pierścienia Saurona. Harcerze zapoznając się bliżej z Bilbo Bagginsem ruszyli w podróż, gdzie czyhały na nich mniejsze i większe kłopoty! Na szczęście, poradzili sobie z utworzeniem magicznej maści, rozwiązaniem trudnych zagadek oraz oszukaniem trolli! Pierścień został unicestwiony, a świat ocalony!

 Na drugiej trasie uczestnicy przenieśli się do Londynu, a następnie Polski w latach’ 40. Podczas przygotowań do tajnej misji, sprawdzana była ich sprawność fizyczna jak i psychiczna. Cichociemni, bo pod taką nazwą występowała opisywana trasa, poradzili sobie m.in. z niebezpiecznym polem minowym, sterowaniem samolotem w trudnych warunkach, a nawet z ostatecznym starciem z wrogiem- podczas gry w paintball. Ich duch walki i niezłomność doprowadziły do szczęśliwego zakończenia i zdobycia kodu do maszyny szyfrującej „Jerzyk”.

Organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować grupie „Operacja Paintball” w Gładczynie, za miłą obsługę oraz przyjazną atmosferę. Z pewnością będziemy Państwa częściej odwiedzać ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>