XVII Rajd Bajkowy

27 października rozpoczęła się przygoda harcerzy z hufca wyszków na XVII Rajdzie Bajkowym. Fabuła rajdu opierała się na znanej kreskówce „Pora na przygodę”. Uczestnicy po wyruszeniu na trasę przenieśli się do magicznej krainy Ooo, gdzie ich głównym celem było zdobycie Ksiegowidła, czyli poradnika dla prawdziwych bohaterów”.

Po drodze czekały na nich przeróżne wyzwania takie jak: rozwiązywanie zagadek, ozdabianie pierniczków na zamek z Królewną Balonową czy nauka zasad savoir vivre z Lodowym Królem. Każdemu z patroli udało się skompletować części Ksiegowidła. Po powrocie do szkoły wszyscy mogli zjeść ciepły posiłek. Wieczorem odbył się kominek na którym harcerze prezentowali wcześniej przygotowane scenki i mogli wziąć udział we wspólnym śpiewograniu. Kominek zakończył się zawiązaniem kręgu i patrole mogły udać się na odpoczynek.

W niedzielę rano odbyła się pobudka, a następnie śniadanie. Zaraz po nim odbył się przegląd krótkich filmików z trasy nakręconych przez każdy patrol. Po sprzątnięciu szkoły rajd zakończył się podsumowującym apelem, w którym zostały rozdane dyplomy i pamiątkowe znaczki oraz wyłoniony zwycięstwa. Następnie uczestnicy mogli udać się do domu.

Mamy nadzieję, że przygody przeżyte w krainie Ooo zapadną harcerzom na długo w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>