Darz Bór!

Krąg Instruktorski My Syny Mazowsza przy współpracy z Nadleśnictwem Wyszków w sobotę, 6 kwietnia zabrał harcerzy naszego Hufca na pełną wrażeń wędrówkę po okolicznych lasach pod hasłem pozdrowienia leśników: „Darz Bór”.

Na uczestników czekały najróżniejsze zadania: strzelanie z wiatrówki, budowanie własnego drewnianego domku czy trasa po azymutach. Nie zabrakło również małego sprawdzianu ze znajomości liści czy tropów leśnych zwierząt oraz fizycznej pracy w postaci przepiłowania kawałka drewna na czas.

Na samym końcu trasy czekało najważniejsze zadanie: zasadzenie sadzonek sosny na wyznaczonym miejscu- posadziliśmy ich aż 1000! Na pamiątkę naszej pracy została postawiona tablica z adekwatnym napisem, którą możecie sami zobaczyć w okolicach dawnej gajówki Leszczydół Nowiny.

Po wspólnym ognisku z kiełbaskami tradycyjnie zakończyliśmy naszą imprezę apelem; wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w wydarzeniu, a nagroda za pierwsze miejsce powędrowała do patrolu Dzieci lasu z 23 WDH Baszta K-2- jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Nadleśnictwu Wyszków za współorganizację tej imprezy, bez Was nie byłaby ona możliwa!

Podziękowania należą się również:

- piekarni Oskroba Wyszków- Jan Kopiejewski

- masarni J. i R. Królik z Zabrodzia

- panu Tomaszowi Szubie

- firmie Rokmar- R. Sieńkowski

KI My Syny Mazowsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>