OBÓZ HARCERSKI I KOLONIA ZUCHOWA 2019 – WARUNKI UCZESTNICTWA

Nazwa formy wypoczynku: Stacjonarny obóz harcerski pod namiotami

Adres wypoczynku: Piece nad jez. Sasek Wielki, powiat szczycieński, woj. Warmińsko-Mazurskie

Czas trwania obozu harcerskiego: 15.07-28.07.2019 (14 dni)

Czas trwania kolonii zuchowej: 15.07-21.07.2019 (7 dni)

Dane organizatora: Komenda Hufca ZHP w Wyszkowie, Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków

Kadrę obozu stanowią drużynowi i instruktorzy Hufca ZHP w Wyszkowie spełniający wymogi formalne do bycia wychowawcą. Komendantem obozu jest hm. Katarzyna Szostek – Malinowska (tel. kontaktowy 798 61 51 52).

O godzinie i miejscu wyjazdu oraz powrotu rodzice zostaną poinformowani na zebraniu, które odbędzie się na początku lipca. Na zebraniu otrzymają Państwo także informacje na temat ekwipunku oraz kontakt do osób z kadry.

WARUNKI SOCJALNE NA OBOZIE

Uczestnicy obozu zakwaterowani są w namiotach typu „dziesiątka”, śpią na kanadyjkach (pion starszoharcerski i wędrowniczy na własnoręcznie zbudowanych pryczach), otrzymują materac gumowany i dwa koce. Sami budują półki. Uczestnicy pełnią dyżury w kuchni i warty. Dostają 3 posiłki dziennie (obiad jest dwudaniowy) i podwieczorek.

Uczestnicy kolonii zakwaterowani są w namiotach typu „dziesiątka”, śpią na kanadyjkach, otrzymują materac gumowany i dwa koce oraz półki. Dostają 4 posiłki dziennie (obiad jest dwudaniowy) i podwieczorek.

Na obozie nie ma prądu Uczestnicy myją się w miskach; rano i wieczorem do mycia otrzymują ciepłą wodę. Na obozie przez cały czas obecna jest pielęgniarka i ratownik. Dzieci robią wszystko w zastępach.

WARUNKI REZYGNACJI Z UCZESTNICTWA

Uczestnik w każdej chwili może zostać wypisany z obozu przez rodzica/ opiekuna prawnego. Decyzja o pozostaniu lub wyjeździe dziecka należy do rodzica. Jeśli uczestnik rezygnuje jeszcze przed wyjazdem na obóz może znaleźć na swoje miejsce innego harcerza. Ze względu na fakt, że większość kosztów ponosimy już przed obozem, organizator przy rezygnacji z uczestnictwa przewiduje zwrot tylko kosztów wyżywienia. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia z placówki uczestnika nieprzestrzegającego regulaminów obozu.

DODATKOWE INFORMACJE

Dodatkową składkę zadaniową za obóz można uiścić tylko i wyłącznie w jednej racie w formie przelewu na konto bankowe hufca do dnia 11.06.2018 w treści przelewu wpisując imię i nazwisko dziecka. Numer konta bankowego: Polski Bank Spółdzielczy 89 8931 0003 0000 1498 2006 0001. Wpłaty dokonane po 11.06.2019 będą zwracane, a dziecko niestety nie będzie mogło uczestniczyć w wypoczynku. Warunkiem przyjęcia kart kwalifikacyjnych uczestnika jest dołączenie do nich dowodu wpłaty. Zwrot wypełnionych kart: piątek  14.06.2019 godz. 18:00-20:00 w siedzibie Hufca.

Prosimy nie dawać dzieciom telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i innych wartościowych rzeczy.  Wszystkie urządzenia elektroniczne harcerz zabiera na własną odpowiedzialność, a kadra nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia, zguby lub zniszczenia. Zastrzegamy sobie także prawo do odebrania dziecku sprzętu jeśli będzie używał go w nieodpowiednim czasie.

W przypadku zażywania przez dziecko leków, podpisane leki wraz z opisem dawkowania, w podpisanym woreczku należy przekazać dh. Pielęgniarce (Jolanta Grzeszkowicz) na zbiórce wyjazdowej. Dziecko nie może mieć przy sobie żadnych leków ani suplementów! Pozostałe szczegóły Druhna Pielęgniarka przekaże na zebraniu z rodzicami.

Informujemy, że podczas trwania obozu uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w polowej mszy świętej.

W tym roku nie ma odwiedzin rodziców.

Informujemy, że w nagłych wypadkach będziemy podejmowali próby skontaktowania się z Państwem dostępnymi nam sposobami w oparciu o dane podane przez Państwa w karcie kwalifikacyjnej. Jeśli nie uda nam się nawiązać kontaktu, a sytuacja będzie tego wymagała, będziemy podejmowali wszelkie działania zmierzające do ochrony zdrowia i życia Państwa dziecka.

Pozostałe istotne informacje zostaną przekazane na zebraniu informacyjnym, o terminie którego zostaną Państwo powiadomieni przez drużynowego lub komendanta obozu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>