III Rajd Skautowym Szlakiem

III Rajd Skautowym Szlakiem, to kolejna edycja rajdu pod namiotami. W tym roku odbył się w jakże ważną datę, w Dzień Dziecka!

W sobotni poranek 4 patrole harcerskie oraz 3 zuchowe wyruszyły w wędrówkę. Zuchy na swojej trasie rozwiązywały bajkowe krzyżówki, grały w wieeeeelkie dooble czy tworzyły kartkę z rajdowej kroniki. Po trasie czekała na nich gra terenowa „Super Farmer”.  Zuchową część rajdu wygrał patrol z 30 WGZ „Odkrywcy Nibylandii”. Gratulacje!

Harcerze na swojej ok 13 km. trasie grali w hufcową wersję „Zgadnij kto to?’, rzucali balonami z wodą do celu czy rozwiązywali bieganą krzyżówkę. Każdy uczestnik trasy harcerskiej za swoje zaangażowanie na punktach zdobywał „pieniądze”. Kolejny punkt programu to obiad – jak na każdym rajdzie Skautowym Szlakiem, patrole przygotowywały je same. Wieczorem czekała na nich terenowa gra detektywistyczna, w której musieli rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. A także, bajkowe ognisko, gdzie wzięli udział w teleturnieju „Postaw na milion” (tu przydały się zebrane na trasie pieniądze” oraz zaprezentowali piosenki z bajek. Część harcerską wygrał patrol z 17 WDH „Kajman”.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom (anonimowym) za serce do harcerzy i wsparcie, które dostali po raz kolejny ???? DZIĘKUJEMY! A także, uczestnikom rajdu, za świetną zabawę! Do zobaczenia na kolejnej edycji rajdu !

33 DH Lucki

phm. Joanna Dąbrowska