Wykończyliśmy Misia!

W naszym kalendarzu pojawiła się nowa impreza. „Wykończ Misia” organizowana przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza” była rozrywką mającą zintegrować wszystkie nasze piony wiekowe. Pierwsza jej edycja odbyła się w sobotę, 13 października.

Centralnym punktem wydarzenia był plac między ulicami 11 Listopada a Sowińskiego, gdzie stanęło małe harcerskie miasteczko, z którego startowali uczestnicy. Na starcie każdy z uczestniczących patroli dostał materiały, by po drodze stworzyć swojego pluszowego misia, tym samym go „wykańczając”. Na siedmiu punktach kontrolnych trasy harcerze mogli się wykazać sprawnością fizyczną, znajomością bajek i piosenek z misiowymi bohaterami, poznali także sekrety produkcji miodu i fakty z życia poszczególnych gatunków niedźwiedzi. Po drodze niejeden przechodzień mógł także dostać od nich ulotkę zapraszającą do harcerskiej zabawy w miasteczku.

Ostatnim punktem było ponownie miasteczko harcerskie, gdzie zuchy i harcerze mieli okazję pobawić się z mieszkańcami Wyszkowa oraz zaprezentować swoje drużyny i gromady na specjalnych, wykonanych przez siebie plakatach. Na apelu ogłoszono zwycięzców tras, wśród zuchów był to patrol z 6 WGZ „Gaduły” a wśród harcerzy patrol z 33 DH „Lucki”. Całość zakończyło wspólne zdjęcie wykonane z dachu CH „Galeo”, do którego blisko 130 uczestników i organizatorów ustawiło się na kształt wielkiej lilijki. Plakaty wykonane przez harcerzy i prezentujące ich działalność będzie można obejrzeć w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej od 25.11.2012, czyli od Światowego Dnia Pluszowego Misia :)

phm. Piotr Płochocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>