Nasz szósty rajd!

W dniach 26-30 stycznia 2013 r. w Rząśniku odbył się VI Rajd Zimowy organizowany przez komendę Hufca Wyszków. Nad uczestnikami podzielonymi na dwa piony – zuchowy i harcerski – czuwała zastępca komendanta hufca, dh. phm. Marlena Borczon.

Na tegorocznym zimowisku zuchy odkrywały artystyczny świat, a harcerze zgłębiali techniki harcerskie. Najmłodsi pod okiem kadry bawili się w pokaz indiańskiej mody, uczestniczyli w warsztatach tanecznych, eksperymentowali z chińskim wynalazcą, lepili rzeźby ze śniegu.

Ci nieco starsi dostawali poważniejsze zadania, takie jak INO, czyli impreza na orientację, podchody, układanie ognisk czy wywiady z osobami zasłużonymi w dziejach harcerstwa. Nie zabrakło też rozrywek: zimowiskowe „Mam talent” czy wieczór filmowy to tylko niektóre z nich. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody uczestniczy jak zwykle potrafili stworzyć wspaniałą atmosferę, dzięki której rajd zostanie mile zapamiętany przez wszystkich.

Nie zabrakło też osób, które przyczyniły się do sprawnej organizacji i przebiegu zimowiska. Chcielibyśmy podziękować:

  • Pani Katarzynie Abramczyk, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku, za życzliwość i udostępnienie szkoły,
  •  Panu Waldemarowi Abramczykowi, właścicielowi Restauracji „Sonata”, za pyszne obiady,
  • Panu Bogusławowi Babisowi, właścicielowi Laboratorium Fotograficznego Agfa Star Print, za wykonanie pamiątkowych znaczków,
  • Panu Andrzejowi Zaorskiemu, właścicielowi Zakładu Poligraficznego „Akcydens”, za śpiewniki harcerskie,
  • Panu Wojciechowi Sobocińskiemu, właścicielowi firmy „Profil”, za przewóz sprzętu,
  • Panu Adamowi Zawadzkiemu za przeprowadzenie zajęć o terenoznawstwie,
  • Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu za przeprowadzenie zajęć o pierwszej pomocy.

Weronika Paczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>