V Mazowieckie Warsztaty Iście Ratownicze

W dniach 12-14 kwietnia 2013 r. grupka harcerzy z naszego Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Wyszków” wybrała się na jubileuszowy V Mazowiecki WIR 2013, tym razem odbywający się w Siedlcach.

Pierwszego dnia po dotarciu na miejsce mogliśmy lepiej zapoznać się z innymi uczestnikami dzięki zajęciom integracyjnym. Wieczorem odbyła się gra mająca na celu usystematyzowanie naszej ratowniczej wiedzy. Sobota była dniem pełnym atrakcji. Od samego rana braliśmy udział w blokach zajęciowych, gdzie w każdym z nich były po 4 tematy zajęć. Nasi ratownicy wybrali się więc na strzelnicę w Siedlcach (a jedna z naszych ratowniczek zdobyła nawet trzecie miejsce w turnieju strzeleckim :) ),  na zajęcia z masażu, defibrylację i tlenoterapię, transport poszkodowanych, sztukę dobrej symulacji, pozorowanie ran (czego efekty można podziwiać na zdjęciach) i dobrą motywację. Wieczorem odbył się jubileuszowy kominek, na którym nie zabrakło wielu życzeń, wspomnień, a także pysznego tortu :) Następny, i już niestety ostatni dzień Warsztatów rozpoczął się od gry ratowniczej, na której musieliśmy ratować poszkodowanych w symulacji wymyślonej przez organizatorów. Później rozpoczęły się kolejne bloki zajęć. Tym razem uczestniczyliśmy w organizacji imprez masowych i na zajęciach dotyczących promocji na Facebooku. Ostatnim punktem Warsztatów Iście Ratowniczych był apel z rozdaniem dyplomów oraz pamiątkowych koszulek. Na koniec zrobiliśmy zdjęcie. Z WIR-u wyciągnęliśmy nie tylko mnóstwo ratowniczej wiedzy, ale także nowe znajomości. Mamy nadzieję, że następne Warsztaty będą równie fajne jak te!

Weronika Paczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>