Wyszków na „Dywersji”

W dniach 15-17 marca 2013 r. patrol harcerzy z naszego hufca wybrał się do Ostrołęki na IV Harcerski Rajd „Dywersja” organizowany przez Ostrołęcki Szczep Drużyn Specjalnościowych „Szaniec”. 

Utrzymany w duchu konspiracji rajd rozpoczęliśmy wieczorną grą po mieście. Odbieraliśmy informacje od łączników, robiliśmy zwiad oraz braliśmy udział w akcjach Małego Sabotażu. Przy okazji trochę zwiedziliśmy Ostrołękę :) W szkole czekał na nas kominek, na którym każdy patrol przedstawił przydzielonego wcześniej bohatera z okresu II wojny światowej.

Drugiego dnia od samego rana wczuwaliśmy się w fabułę rajdu. Na początek wybraliśmy się do kina na projekcję filmu „Baczyński”, opowiadającego o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Potem czekała na nas trasa, na której przygotowywaliśmy się do walki z wrogiem. Strzelaliśmy z broni, rzucaliśmy granatami, przekazywaliśmy informacje radiostacjami, a także obezwładnialiśmy Niemców. Obejrzeliśmy również wystawę bitwy pod Ostrołęką. Na drodze musieliśmy być bardzo ostrożni, ponieważ wróg mógł pojawić się znienacka i sprawdzić nam kenkarty. Po powrocie z trasy wzięliśmy udział w drugim kominku oraz w apelu poległych.

Ostatniego dnia odbył się apel, na którym rozstrzygnięta została rywalizacja. Niestety nie udało się nam nic zająć, ale mimo to czujemy się wygrani :) Choć pogoda nie była sprzyjająca i ani trochę wiosenna, poradziliśmy sobie i myślę, że będziemy długo wspominać „Dywersję”.

Weronika Paczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>