Zasłuż się!

12 października 2013r. na ulice Wyszkowa wyległy całe zastępy harcerzy naszego hufca, biorących udział w grze miejskiej- „Zasłuż się”, organizowanej przez krąg instruktorski „My Syny Mazowsza”. Frekwencja była wysoka mimo mało sprzyjającej aury, ale do rzeczy.

Gra rozpoczęła się we wczesnych (jak na sobotę) godzinach porannych. Po krótkim wprowadzeniu, wszyscy „poszli w miasto”.  Istotą całej zabawy było odnalezienie przez każdy z zastępów „bubla”, którym była wybrana, inna dla każdego zastępu, osoba z organizacji gry. Na punktach harcerze mogli między innymi: przeprowadzić oświadczenia naukowe, odbyć krótkie warsztaty z fotografii czy też uszczęśliwić smutną dziewczynkę, po wykonaniu zadania otrzymywali podpowiedzi pomagające w odnalezieniu „bubla”.

Gra zakończyła się około godziny 16. Zwycięzcami okazał się patrol z 7 WDHS „Utopieni” im. hm. Jerzego Rytla. Od siebie dodam, że najbardziej podobało mi się to, że mimo paskudnej pogody i wielu niesprzyjającym czynnikom umieliśmy się zebrać i wziąć udział w tej krótkiej formie HARCERSKIEJ rozrywki. Oby było jak najwięcej takich imprez!

Maciej Kopytowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>