III Nocne Manewry- Marsze na orientację

W nocy z 16 na 17 listopada w okolicach Sadownego odbyły się zawody w INO organizowane przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. W całej imprezie wzięło udział prawie 600 osób- a pośród nich my: Karolina Gizińska i Katarzyna Koszyk.  

Zorganizowane zostało sześć tras o różnym stopniu trudności: trasa „Tourists 1” i „Tourists 2” liczące ok. 14- 15 km w linii prostej, „Experts 1 i 2” (ok. 17- 19 km), „Masters” licząca niecałe 24 km i najdłuższa- „Hardocres”- przewidziana na 50 km, pokonywana indywiualnie. Trasy różniły się także limitem czasowym przewidzianym na pokonanie danej trasy (od 240 min. do 12 godzin), a dodatkowe trudności polegały także na umiejscowieniu punktów kontrolnych czy korzystaniu z map o różnych skalach. Fakt, że całość rozpoczęła się po zmroku, a skończyła przed świtem dostarczał jedynie dodatkowych atrakcji.

Nasz zespół o nazwie „K&M” wystartował na trasie „Tourists 1”. Wyniki- 19. miejsce na liście 37 zespołów.

Wrażenia? Zdecydowanie pozytywne. Manewry były naprawdę dobrze zorganizowane pod względem logistycznym, co nie jest proste przy takiej ilości osób. Zespoły tras „Tourists 1”, „Experts” i „Masters” startowały co minutę z tego samego miejsca. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek dostępny w szkole w Sadownem, a także ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą będące jednocześnie metą tras. Transport do Warszawy również nie pozostawiał nic do życzenia- wszyscy byli poinformowani o godzinach odjazdów pociągów, a na stację kolejową uczestnicy byli dowożeni autokarami. Same trasy także zostały dobrze przygotowane- zasady były jasne, teren naprawdę zróżnicowany geograficznie. Nawet mapy (ostatnio aktualizowane w latach 80.) nie sprawiły zbyt dużego problemu. Polecamy tego typu imprezy wszystkim zainteresowanym- doświadczenie nie jest wymagane.

Katarzyna Koszyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>