Andrzejkowy na Andrzejki

Jak to zaśpiewał jeden z patroli: „…mamy chusty i mundury, i się tym chwalimy!” W ostatni weekend, w dn. 30.11- 1.12, odbył się Andrzejkowy Mini Rajd Bajkowy. „Mini” tylko z nazwy, jako że wzięło w nim udział prawie 200 harcerzy i zuchów z Hufca ZHP Wyszków.

Nie przeszkodził deszcz ani błoto po kostki – wszyscy dzielnie pokonali trasę wiodącą przez okoliczne lasy, wędrując z Leszczydołu Nowin do Wyszkowa. Po drodze, jak na każdym rajdzie, uczestnicy wykonywali różne zadania związane (lub nie) z andrzejkowymi wróżbami- np. malowali na nadmuchanej lateksowej rękawiczce linie papilarne własnej dłoni czy też poszukiwali haseł do krzyżówki, które zostały ukryte na wskazanym obszarze. Niektórym trasa wydała się zbyt krótka i powędrowali aż do Ochudna, ale ostatecznie udało im się odnaleźć właściwą drogę.

Po dotarciu do miejsca noclegu czekała gorąca zupa przygotowana przez nieocenioną dh. Jadwigę Niedźwiedzką (której to jeszcze raz serdecznie dziękujemy) oraz dalsze zabawy. Przecież Mini Rajd Andrzejkowy nie mógł obyć się bez wróżb – te zostały przygotowane przez patrole zuchowe oraz organizatorów Mini Rajdu. Tuż po godzinie 20:00 uczestnicy mogli zerknąć w przyszłość zajadając ciastko z wróżbą, wybierając owoce o symbolicznym znaczeniu bądź też przekłuwając papierowe serce, by poznać imię swojej przyszłej miłości. Nie zabrakło też lania wosku- ta wróżba cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Sobotni dzień zakończyliśmy wspólnym kominkiem zabawowym, na który to każdy patrol przygotował grę, zabawę lub pląs (mniej lub bardziej) własnego autorstwa. W niedzielę, podczas apelu kończącego rajd przyznano dwa pierwsze miejsca: I miejsce na Andrzejkowym Mini Rajdzie Bajkowym kategoria zuchowa zajął patrol „Gaduły” z 6 WGZ „Gaduły” a patrol „Lucky Lu” z 33 DH Lucki zajął pierwsze miejsce spośród uczestników kategorii harcerzy.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni i usatysfakcjonowani z wzięcia udziału w Andrzejkowym Mini Rajdzie Bajkowym. Organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Wyszkowie, Pani Grażynie Kalinowskiej, za udostępnienie nam budynku szkoły. Zwłaszcza w taką pogodę szkoła, będąca metą trasy, była przez wszystkich niecierpliwie wyczekiwana – tak samo jak kolejny harcerski weekend, który ponownie będziemy mogli spędzić na rajdzie, po którym nie omieszkamy podzielić się naszymi wrażeniami.

 Katarzyna Koszyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>