Rajd Bajkowy 2023

W dniach 20-21 października odbyła się kolejna edycja Rajdu Bajkowego, którego organizatorem była 23 WDH „Baszta k-2”.  W rajdzie wzięło udział ponad 150 zuchów, harcerzy i instruktorów z trzech hufców. Tematyką rajdu były legendy i zwyczaje słowiańskie. Zadania nawiązywały do tradycji, obrzędów i wierzeń przodków. Oprócz tradycyjnych, harcerskich zadań uczestnicy, rajdu mogli zapoznać się z patriotycznymi miejscami takimi jak:

– Gajówka Giziewiczka, która w w 1944 roku była poligonem podchorążówki Agricola i żołnierzy 2 kompanii „Rudy” batalionu AK „Zośka”

– kamień upamiętniający miejsce narodzin Matki Kardynała Wyszyńskiego – Julianny Karp

– drewniany krzyż i pomnik ku pamięci pomordowanych przez hitlerowców pasażerów pociągu relacji Warszawa – Wyszków z maja 1943 r.