23 Wyszkowska Drużyna Harcerska „Baszta k-2”

Drużynowy: phm. Wojciech Kozek

Kontakt: wojciech.kozek@zhp.net.pl

 

23 Wyszkowska Drużyna Harcerska Baszta K-2 została założona na przełomie 1985 i 86 roku. W trzy lata później zmieniła swoją specjalizację na wodną. O tego czasu naszą sztandarowym wydarzeniem był Zlot Drużyn Wodnych, z których często przywoziliśmy nagrody. W roku 2006 drużyna zrezygnowała ze specjalizacji wodnej. Do której powróciliśmy w 2019 roku.

Oprócz tradycyjnych zajęć harcerskich czyli zbiórek, biwaków, ognisk, akcji charytatywnych, wędrówek i udziałów w rajdach harcerskich zdobywamy sprawności oraz umiejętności, które pozostaną na całe życie.

Bierzemy udział w wydarzeniach związanych z wodą. Są to spływy kajakowe, udziały w środowiskowych akcjach sprzątania rzeki Bug – Operacja Rzeka oraz poznajemy historię i kulturę marynistyczną.

Drużyna liczy ponad 30 osób. Obecnie pracujemy w dwóch grupach.

Pierwsza grupa wędrownicza + 18 lat zajmuje się organizacją wydarzeń oraz zdobywaniem umiejętności niezbędnych do prowadzenia zajęć z naszymi podopiecznymi.

Druga grupa to nasi wychowankowie dzieci w wieku 10-12 lat. Zbiórki odbywają się raz w tygodniu w piątki w harcówce przy LO Norwid w godzinach 17-19.