Dzień Myśli Braterskiej

W miniony weekend w naszym hufcu obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej. Z tej okazji zuchy, harcerze i instruktorzy spotkali się na hufcowym rajdzie. Uczestnicy podczas rajdu mieli okazję zdobyć Odznakę Dnia Myśli Braterskiej.

 

Harcerze w sobotnie przedpołudnie wyruszyli na leśną wędrówkę. Jednym z zadań na trasie była budowa szałasu, harcerze musieli zadbać, aby utrzymać w nim odpowiednią temperaturę, dzięki której można by spędzić w nim noc. Kolejno zmierzyli się również z samarytanką, torem przeszkód czy nauką wiązania węzła przyjaźni. Czekał na nich również punkt z ogniskiem i pieczeniem podpłomyków.

Zuchowe zajęcia zaś odbyły się w szkole. Zuchy kolejno pokonywały wyzwania z dedykowanych grach i zabawach. Wykonali również kartki okolicznościowe dla innych zuchów. Nie zabrakło również czasu na wspólne śpiewanki.

 

Kolejnym punktem dnia był program wieczorny, podczas którego na uczestników rajdu czekały zajęcia z improwizacji teatralnej, tańca ludowego, obrazów z gwoździ, samoobrony, tworzenia mydełek czy pacynek. Tym samym organizatorzy serdecznie dziękują:

– Alicji Szczesnej i Nikoli Żuchowskiej z ZPiT Wyszków,

– Piotr Trześniewski  i Danielowi Łempicki z Taran Kuźnia Wyszków,  

– Hani Michalik, Rozalii Mielczarczyk i Karolinie Kandybowicz z Teatr Farsa

–  Pani Anecie Kowalewskiej

Wieczorem uczestnicy i goście usiedli przy wspólnym świeczowisku, gdzie poznali tradycje skautowe z różnych krańców świata.

Organizatorami tegorocznego rajdu była 33 DH Lucki. A w rajdzie wzięły udział zuchy i harcerze z: 1 OGZ Przyjaciele ze Stumilowego Lasu, 9 WGZ Tygryskowe Łapki, 22 WDH Marat, 22 WGZ Świetliki, 22 PWDSH Via Lakte i 30 WGZ Odkrywcy Nibylandii.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *