Imieniny Zucha

Raz na cztery lata w kalendarzu pojawia się dodatkowy dzień, 29 lutego. To dzień wyjątkowy, który w ZHP obchodzony jest w sposób szczególny, jako święto najmłodszych członków Organizacji, pod nazwą „Imieniny Zucha”.

Te święto obchodziliśmy również i my. Z tej okazji odbyła się gra miejska po Wyszkowie, na której zuchy zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi prawa zucha. Ich pierwszym zadaniem było ułożenie puzzli, które wskazały lokalizację kolejnego punktu. Zuch jest dzielny, to temat kolejnego punktu, na którym zuchy musiały przejść próbę odwagi. Pokonując tor przeszkód z zawiązanymi oczami, ćwiczyli pracę w grupie i wzajemne zaufanie.  Każdy zuch – przed grą miejską, samodzielnie w domu – miał za zadanie przygotować kwiatka z papieru. A podczas gry, zuchy rozdały je mieszkańcom Wyszkowa, życząc miłego dnia. Na koniec każdy patrol dostał pamiątkowy dyplom i nagrodę, a każdy zuch zasadził „fasolkę marzeń”.  W grze wzięło udział prawie 100 zuchów, druhen i druhów! 

Kolejne Imieniny Zucha za cztery lata! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *