XXVI Rajd św. Jerzy

W miniony weekend po raz kolejny odbył się Rajd św. Jerzego organizowany przez 17 WDH Kajman. Tegoroczny rajd odbył się w Starym Bosewie i okolicach gdzie harcerze wybrali się na trasy których tematem były gry komputerowe i planszowe. Mimo zmiennych warunków pogodowych dobra zabawa nie opuszczała harcerzy. Pierwszego dnia obyła się trasa bazująca na popularnej grze The Sims, gdzie zadaniem patroli było wcielenie się w gracza i stworzenie własnej postaci oraz wymarzonego domu, który budowali, tapetowali i dekorowali. Wieczorem odbył się kominek, gdzie uczestnicy przedstawili swoje propozycje planszowych gier harcerskich co było ich zadaniem przedrajdowym. Kolejny raz pokazali że kreatywność u harcerzy nie zna granic:) Dnia drugiego odbyła się dłuższa trasa której tematem były popularne gry komputerowe i planszowe. Harcerze strzelali z procy do kurek wodnych, budowali znane obiekty z 7 cudów świata oraz przygotowali kartę postaci z gry, ale oczywiście to nie wszystko. Wieczorem harcerze budowali własne miasto w autorskiej grze wieczornej, przygotowanej przez organizatorów. 

Niedziela zakończona została apelem, na którym zostali wyłonienia zwycięzcy 26. Rajdu sw. Jerzego „HARCGAME”.

1. miejsce zajął patrol „Troche niedopiecznie”, 2. miejsce patrol ” Duże zuchy”, a 3. miejsce patrol „Atarii”.

Jak przystało na rajd o tematyce gier, każdy z patroli wygrał gry planszowe, które umilały będą zbiórki harcerzom.

Serdecznie gratulujemy wygranym jak i wszystkim uczestnikom! Zapraszamy za rok!

Zdjęcia: 33 DH Lucki, PWDHS Via Lakte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *